AL-strona www (18)

Biblioteczki i półki książkowe bywają różne. Uporządkowane, ułożone w kilku rzędach, w delikatnym nieładzie, podzielone na gatunki, a czasem nawet posegregowane kolorami okładek. A jaka jest ta Wasza biblioteczka? „Czeladzkie pasje książkowe” to projekt Antykwariatu Latarnik, realizowany wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Nogajowej. Jego celem jest zaprezentowanie Waszych zbiorów książkowych i miłości do książek. Zachęcamy Was, mieszkańców Czeladzi, do pokazania i opisania, co znajduje się na Waszych półkach!

Prosimy o nadsyłanie do 5 zdjęć, krótkiego opisu do 800 znaków oraz danych kontaktowych [imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail]. Zgłoszenia należy przesłać do 4 września do godziny 23.59 na adres antykwariatlatarnik@gmail.com.

Wasze pasje książkowe zaprezentujemy w formie on-line [na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Antykwariatu i Biblioteki]. Wybrane najciekawsze zgłoszenia przedstawimy w „większym formacie” we wrześniu na wystawie w Antykwariacie, a następnie w gmachu czeladzkiej książnicy.

Uczestnicy projektu wezmą również udział w konkursie, w którym do wygrania będzie…. Tak, tak… pakiet książek! Osoba, której zgłoszenie zostanie wytypowane do wystawy i która uzyska najwięcej polubień w prezentacji internetowej zdobędzie główną nagrodę. Dla pozostałych uczestników również przygotujemy miłe niespodzianki!

Czeladzkie pasje książkowe powstały z myślą o Was! Dajcie się poznać!


Antykwariat Latarnik jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 29,983 zł z przeznaczeniem na koszty konsultingu i promocji księgarni; koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.