Cześć! Jestem Wojciech i od pięciu lat łączę swoją pasję z pracą – prowadzę Antykwariat Latarnik w Czeladzi. Książki od zawsze były moją pasją, a od kilku lat są również źródłem utrzymania.

Zaczynałem swoją przygodę z literaturą od Lema, później był Tolkien, książki historyczne (głównie związane z II Wojną Światową), reportaże i cała reszta. Dlatego też na półkach antykwariatu nigdy nie zabraknie dobrej fantastyki polskiej i zagranicznej, ciekawego reportażu, a dział historyczny – nieskromnie pisząc – jest całkiem imponujący. Nie oznacza to, że inne działy są traktowane po macoszemu, nic podobnego. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jedyne czego na pewno u mnie nie znajdziecie to podręczniki szkolne.

Całkiem niedawno wzbogaciłem ofertę antykwariatu o gry planszowe, figurki kolekcjonerskie i swoją najnowszą miłość, polski dizajn z lat PRL-u.

Moje książki w 90% pochodzą od osób prywatnych, staram się jednak, żeby wszystkie byłe w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Książki kupujemy non stop, więc nowości na naszych półkach pojawiają się praktycznie codziennie!

Jeżeli chcesz kupić książkę, sprzedać książkę albo po prostu pogadać o…książkach – zapraszam!