AL-strona www (1)

Antykwariat Latarnik został beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 29,983 zł z przeznaczeniem na koszty konsultingu i promocji księgarni; koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.

We wrześniu b.r. zgłosiliśmy swój akces do programu Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”. Ten pilotażowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu wspieranie małych, niezależnych księgarni, takich jak nasza.

W połowie października otrzymaliśmy informację, że wniosek, Antykwariatu Latarnik został rozpatrzony pozytywnie!  W ramach naboru zostało złożonych 173 wniosków, wśród nich Antykwariatu Latarnik, który uplasował się na 3 miejscu (94,4 na 100 możliwych punktów i jedynie 0,6 punktu za najwyżej ocenionym wnioskiem) wśród pozytywnie rozpatrzonych.

„Certyfikat dla małych księgarni” to program, który nie tylko podnosi prestiż naszej księgarni, ale również gwarantuje realne wsparcie w rozwoju. Dzięki udziałowi w programie otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 29,983 zł. Fundusze te wykorzystamy na zwiększenie dostępności i atrakcyjności Antykwariatu. Cykl spotkań i wydarzeń, które przygotowujemy w ramach realizacji zadania, z pewnością odbije się szerokim echem nie tylko w Czeladzi, ale także w całym regionie.

Informacje o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie na naszej stronie internetowej, naszych social mediach oraz oczywiście w siedzibie Antykwariatu Latarnik (Czeladź, ul. Szpitalna 9). Zapraszamy i do zobaczenia!

Więcej o „Certyfikacie dla małych księgarni”.